Bieganie

Dla mnie bieganie nie jest tylko chwilową modą. Bumem, który przemija i już się do niego nie wraca. To sposób na odreagowanie, na uporanie się z problemami, ze stresem, z samotnością, złością… Czas tylko dla mnie – gdy mam ochotę biec sama… albo dla tych, z którymi mogę dzielić swoją pasję.

Bieganie porządkuje myśli i systemy wartości. Wracam spokojniejsza, odprężona i z jakimś pomysłem na to, co dalej. Kiedy biegnę szybciej, nic nie jest ważniejsze, a po powrocie jestem tak zmęczona, że wszelkie inne potrzeby schodzą na dalszy plan. No. Zaraz po piciu, jedzeniu i spaniu.

Na początku „biegałam” sama. To był trudny czas, gdy przetruchtanie minuty niemal graniczyło z cudem. Na przemian chodziłam i biegłam, chodziłam i biegłam. Powolutku zwiększałam czas biegania, 2 minuty, 3 minuty, 5 minut, 10 minut ciągłego biegu.

Pamiętam, jaka byłam z siebie dumna, gdy po raz pierwszy biegłam przez pół godziny. W tempie żółwia oczywiście, ale BIEGŁAM (dobra, truchtałam). I jeszcze większą radość, gdy przebiegłam swoje pierwsze 10 kilometrów.

W tym właśnie momencie pomyślałam, że bardzo bym chciała dołączyć do jakiejś grupy. To była ta chwila, gdy zaczęłam potrzebować obecności innych ludzi w swoim życiu. Gdy zatęskniłam za stworzeniem z kimś bliskiej, przyjacielskiej relacji. W ten oto sposób znalazłam się na spotkaniu Nigcht Runners w Płocku.

I to był strzał w dziesiątkę!!! Miałam (jak zwykle) szczęście. Poznałam ludzi pozytywnie zakręconych. Kreatywnych, którzy chcą od życia czegoś więcej. Nie zatrzymują się zupełnie, nawet gdy czasem mają chwilę zwątpienia. W grupie jest o tyle łatwiej, że nie zostaje się samemu. Tworząc więzi, nagle mamy wokół siebie ludzi, którym na nas zależy. Którzy się troszczą o siebie wzajemnie.

W spotkaniach Night Runners najfajniejsza jest świadomość, że zawsze ktoś się pojawi, nie ważne czy pada, czy wieje, czy jest mróz -20°C. Zawsze ktoś jest… to dla mnie cenna informacja.

„Tylko kontakt z innymi sprawia, że samotność jest do zniesienia.”

Cytat z filmu „Kontakt” Roberta Zemekisa

Ania :*